Tarihçe

Atatürk'ün Ziyaret Ettiği Kaplıca Diyarı Ilgın (Konya'nın Güzel İlçesi) -  "Kaplıca Şehri" olarak tanınmıştır. Kaplıcalar bir hamam değil şifa gücüne sahip yeraltı su kaynağıdır. Esas faktörlerin başında ihtiva ettikleri madenler, minareler, izmareler, anyon ve katyonlar ile bilhassa radyo aktivite denilen ışın gücüdür. Bu nedenledir ki Ilgın Kaplıcalarının bir çok hastalığı (İç-dış) tedavi ettiği bilinen bir gerçektir.

Renksiz ve kokusuz tabii lezzetinde kapılaca suyu 42 derece olup felç, siyatik, trahom, göz ağrıları, cild hastalıkları, sinir ve yorgunluklar, Kadın hastalıkları, romatizma, içilmek suretiyle böbrek taşlarının düşürülmesi vb. çok faydalıdır.  Ilgın, tarihî eserler açısından oldukça zengin ilçelerimizdendir.  Bu eserlerden; Saadettin İsa Kümbeti (1826), Dediği Mahmut Sultan Mescidi ve 1. Kılınç Arslan Camii, Selçuklu döneminde inşa edilmişlerdir. 

Karamanoğulları beyliği devrinde Pir Hüseyin Bey Camii (Ulu Camii) yapılırken, Osmanlı Devrine ait eserler ise şunlardır: Lala Mustafa Paşa Camii (Kurşunlu Camii), Kervansaray, Handev-i Kandevi Türbesi.

Hakkımızda

Konya bölgesinde bulunan Ilgın Park Termal Otel' in tüm odalarında Lcd Tv , telefon, minibar, banyo, saç kurutma makinesi ve kablosuz internet bulunmaktadır. Ilgın Park Termal Otel ' in Konya Havaalanına 84 km, Konya Otogarına 65 km, Boz Tepe 46 km, Konya Atatürk Stadyumuna 69 km, Akşehir Otogarı 41 km mesafesi bulunmaktadır. Hamam, sauna, termal havuz, oyun salonu, tv odası, buhar odası gibi aktivitleri mevcuttur.

 

          Otel Giriş - Çıkış Saatlerimiz;

       Giriş Saati               :     15:00

       Çıkış Saati              :      11:00  

 

UZAKLIKLAR 

Konya' ya 80 Km.

Afyonkarahisar' a 135 Km.

Isparta' ya 180 Km.

Karaman' a 200 Km.

Aksaray' a 210 Km.

Burdur' a 210 Km.

Kütahya' ya 235 Km.

Ankara' ya 245 Km.

Eskişehir' e 250 Km.

Antalya' ya 270 Km.

Kayseri' ye 370 Km.

Bursa' ya 400 Km.

İstanbul' a 550 Km.

Mersin' e 400 Km.

Adana' ya 440 Km.

Hatay' a 600 Km.

Gaziantep' e 640 Km.